آیا مسکو می‌تواند تهران را از انزوای نفتی نجات دهد؟ – عیال


یک روزنامه روسی در تحلیلی عنوان کرده است که مسکو می تواند ایرن را از تحریم نفتی نجات دهد.

روزنامه نزاویسیمایا گازتا، در سرمقاله امروز خود نوشت: ایالات متحده از همه کشورها درخواست می‌کند واردات نفت از ایران را تا نوامبر ۲۰۱۸ قطع کنند. در غیر این صورت آنها با مجازات‌ مواجه می‌شوند. واشنگتن قبلاً از شرکای بین‌المللی خود درخواست کرده بود که خروج ایران از بازار نفت را جبران کنند. عربستان سعودی یکی از کشورهایی است که ایالات متحده از آن چنین درخواستی دارد. نماینده بلندمرتبه وزارت امور خارجه آمریکا به نیوزنگاران گفت که واشنگتن برای هیچ کسی استثنا قائل نمی‌شود.

این روزنامه روسی مدعی شد: امکان دارد مسئله اعمال محدودیت‌ها در پاسخ به وارد کردن نفت ایران در مذاکرات آلکساندر نوواک (Alexandr Novak) وزیر انرژی روسیه با رهبری آمریکا در واشنگتن مطرح شده باشد.

نوواک برای شرکت در همایش جهانی گاز وارد پایتخت ایالات متحده شده و با وزیر انرژی آمریکا و معاون امور انرژی صدر کمیسیون اروپا در چارچوب آن ملاقات داشت.

نوواک در پاسخ به سئوال نیوزنگاران در مورد ممنوعیت واردات نفت از ایران گفت: “تفاهم نامه سال ۲۰۱۴ ما همچنان به قوت خود باقی است. اوضاع را از دیدگاه توجیه حقوقی بررسی می‌کنیم”.

این رونامه با اشاره به گزارش یک نیوزگزاری داخلی نوشت: ضمناً نماینده وزارت نفت ایران به یک نیوزگزاری گفت: “این (مقاصد آمریکا برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران) مأموریت بلندپروازانه‌ای است که نمی‌تواند تحقق یابد. امروز صادرات نفت ایران در حدود ۲,۵ میلیون بشکه در روز است. خارج کردن این حجم نفت و میعانات از بازار جهانی طی چند ماه امکان پذیر نیست”.

ولادیمیر ساژین (Vladimir Sazhin) کارمند علمی ارشد انستیتوی شرق شناسی فرهنگستان علوم روسیه می‌گوید “به صفر رساندن خرید نفت ایران غیر واقعی است. وی می‌افزاید اقدام آمریکا باعث می‌شود قیمت نفت به شدت رشد کند. به نظر وی کمتر کسی از کشورهای وارد کننده نفت ایران با درخواست واشنگتن موافقت می‌کند. وی همچنین به امکان استفاده از معامله نفت در ازای کالا بین ایران و روسیه در پاسخ به اقدام آمریکا اشاره کرد.

بازدید اپلیکیشن 6 , بازدید سایت 6