آیت الله سبحانی:‌ اگر آقایان به دنبال حفظ نظام هستند باید تبلیغات مسافرت در ایام نوروز را متوقف کنند – عیال


به گزارش قم نیوز آیت‌الله سبحانی که در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سخن می گفت،‌ با اشاره به اینکه اکنون تب مسافرت در ایران بالا گرفته است، اظهار داشت: اگر این مسافرت‌ها اثر سو نداشته باشد مشکلی ندارد اما اکنون شاهد تاثیرات منفی این مسافرت‌ها هستیم، بر اساس اعلام دبیر جامعه جراحان، تصادفات در هر دو ساعت جان پنج ایرانی را می‌گیرد، اکنون اگر آقایان به دنبال حفظ نظام هستند باید تبلیغات مسافرت در ایام نوروز را متوقف کنند.

استاد حوزه علمیه قم افزود: ماشین‌های کشور استاندارد و رانندگان پایبند به قوانین نیستند و جاده‌ها نیز ظرفیت این همه ماشین را ندارند به همین علت هر ساله در ایام نوروز چند صد نفر کشته و هزاران نفر زخمی داریم، با تدابیر لازم باید به دنبال رفع این مشکل باشیم.

رسانه‌ها مردم به سفر نوروزی دعوت نکنند

مرجع تقلید شیعیان با تاکید بر اینکه رسانه‌ها نباید مردم را به سفرهای نوروزی دعوت کنند، گفت: مردم باید در خانه‌های یکدیگر حضور یابند و به صله ارحام برسند و در بیمارستان‌ها حضور یابند و از بیماران عیادت کنند، بالا بودن آمار تصادفات نوروزی دردی است که بنده هر ساله می‌گویم گاهی صدا و سیما نیز پخش می‌کند اما برخی نسبت به این موضوع توجه لازم را ندارند.

سپاه معنویت خود را حفظ کرده و بالاتر ببرد

وی به اهمیت معنویت در سپاه پاسداران اشاره کرد و تصریح کرد: سپاه علاوه بر اینکه مجهز به سلاح‌های جنگی است باید مجهز به سلاح دینی نیز باشد چراکه اگر معنویت را از سپاه جدا کنیم، سپاه دیگر سپاه نخواهد بود.

استاد حوزه علمیه قم گفت: با بیان اینکه افراد با ایمان نسبت به افراد بی‌ایمان که برای دنیا می‌جنگند توان و ارزش بیشتری دارند، اضافه کرد: اگر بخواهیم منطقی صحبت کنیم، ایمان، اخلاق و معنویت از صفات ذاتی سپاه است و سپاه بدون این صفات دیگر کاربرد موردنظر را نخواهد داشت.

دشمن به دنبال تاثیرگذاری بر خانواده‌ها با استفاده از ابزار فضای مجازی است

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه سپاه باید مراقب تهدیدهای مختلف از جمله فضای مجازی باشد، خاطرنشان کرد: فضای مجازی با وجود داشتن فرصت‌ها مشکلات بسیاری را نیز برای جامعه به دنبال دارد و بسیاری از دستاوردهای نظام اسلامی را تضعیف می‌کند چراکه دشمن با استفاده از این ابزار به دنبال تاثیرگذاری بر خانواده‌هاست.

وی یادآور شد: این ظرفیت مجازی باید باشد اما باید اصلاح شود، ما مخالف فضای مجازی نیستیم و نمی‌گوییم دور کشور دیوار بکشید اما نباید اجازه دهیم که میکروب‌هایی وارد کشور شود که بعد نتوانیم آن‌ها را معالجه کنیم.

بازدید اپلیکیشن 1 , بازدید سایت 1