احتمال ظهور «داعش دوم» در اروپا – عیال


«یورگن اشتاک» رئیس اینترپل درباره آغاز موج جدیدی تروریسم افراطی هشدار داده و تأکید کرده که اسلام‌گرایان افراطی (تکفیری‌ها) که قرار است از زندان آزاد شوند، ممکن است تهدید تروریستی جدیدی برای اروپا ایجاد کنند.

بنا بر گزارش ‌فارس و به نقل از «دی ولت»، اشتاک با اشاره به این موضوع گفت، این تهدید هم از جانب افراط‌گرایان موسوم به جهادگرانی است که از مناطق درگیری در خاورمیانه به کشورهای خود باز می‌گردند و هم از جانب پیروان گروه‌های تروریستی که به دلیل حمایت از داعش برای مدت محدود به زندان افتاده‌اند.

این مقام ارشد پلیس بین‌الملل تأکید کرد: «به زودی با موج دوم از افراط گرایان وابسته به داعش یا دیگر گروه‌های تروریستی مواجه خواهیم شد که شاید بتوان آنها را “داعش دوم” خطاب کرد. بسیاری از این افراد مظنونین تروریستی هستند یا افرادی هستند که به دلیل ارتباط با گروه‌های تروریستی و یا حمایت از آنها به ۲ تا ۵ سال زندان محکوم شده بودند».

وی ادامه داد: این افراد به این دلیل که به انجام مستقیم حملات تروریستی محکوم نشده‌اند و صرفا از فعالیت‌های تروریستی حمایت کرده‌اند، دوره محکومیتشان سنگین نبوده است. این نسل از حامیان اولیه گروه‌های تروریستی در یکی دو سال آینده از زندان آزاد می‌شوند و ممکن است دوباره به گروه‌های تروریستی بپیوندند و یا از فعالیت‌های تروریستی حمایت کنند».

این بیانیه رئیس اینترپل به دنبال اظهار نظر اخیر وزیر دادگستری فرانسه منتشر شده که گفته بود به زودی حدود ۴۵۰ نفر از افراط گرایان اسلام‌گرا قرار است تا پایان سال آینده میلادی از زندان‌های فرانسه آزاد شوند که دست‌کم ۵۰ نفر آنها خطر مسلم تروریستی خوانده شده‌اند.

بازدید اپلیکیشن 31 , بازدید سایت 31