اختصاصی عیال | توسان مونتاژی یا توسان فیس‌لیفت ؟ – عیال


اگر سازنده وطنی هیوندای توسان اقدام به مونتاژ سری جدید توسان نکند، احتمالا واردکنندگان خرد گیم را در این کلاس به سود خود خاتمه می دهند
با اینکه از ابتدای تابستان قرار است شاسی‌بلند محبوب هیوندای در مجموعه صنعتی کرمان‌موتور تولید شود اما نیوز روزهای اخیر درخصوص معرفی نمونه فیس‌لیفت این خودرو قطعا به مذاق سازنده وطنی این خودرو نیست و ورود نمونه وارداتی و فیس لیفت توسان، شانس این خودروی مونتاژی برای فروش بالا در بازار را به شدت کاهش می‌دهد. توسان جدید که به غیر از پیشرانه در نمای جلو، نمای عقب، داشبورد و نیز سطح امکانات هم دچار تحول شده آشکارا اتومبیلی بهتر از همیشه است و پس از رونمایی در نمایشگاه نیویورک، احتمالا به زودی سر از بازار خاورمیانه و حتی ایران درمی آورد.
شرکت خودروسازی هیوندای که از فرصت حضور در اتوشو نیویورک ۲۰۱۸ نهایت استفاده را کرده بعد از نمایش محصولات مختلف خود مثل نسل تازه هیوندای سانتافه، به معرفی نسخه‌های جدید و بروزرسانی شده از هیوندای توسان پرداخته و بعد از دمیدن یک تحول نسبتا چشمگیر در توسان ۲۰۱۹، تلاش دارد همچنان شانس خود را برای فروش بیشتر و برتری بر رقبای مختلف خود در بازارهای جهانی امتحان کند.
بررسی دقیق‌تر توسان ۲۰۱۹ می‌توان این نکته را عنوان کرد که زبان طراحی خاص هیوندای با نام مجسمه سیال نقشی کلیدی در فیس‌لیفت جدید این خودرو دارد گرچه برطرف نمودن ایراداتی که خریداران نسل فعلی بارها از آن گلایه کرده‌اند مورد دیگری بوده که با نگاه به محصول جدید هیوندای، می‌توان عمیقا اهمیت رفع آنها را برای سازنده کره ای به چشم دید . طراحی ظاهری خودرو می‌تواند اولین موردی باشد که با آن برخورد می‌کنیم و تغییرات آن اول از همه به چشم می‌آید. این خودرو در قسمت جلو به مجموعه چراغ‌های پیشانی جدید مجهز شده و همچنین یک جلوپنجره جدید ۶ ضلعی دریافت کرده است که نمونه آن بر روی دیگر محصولات هیوندای هم مورد استفاده قرار گرفته و بر روی شاسی‌بلند هیوندای توسان چندان جالب از آب در نیامده است، اما در عوض طراحی عقب اتومبیل پیشرفت‌های بسیار خوبی داشته و در داخل کابین اتومبیل هم شاهد تغییرات و پیشرفت‌های بسیارخوبی هستیم که باتوجه به تصاویر این خودرو در گالری پرشین خودرو می‌توانید با جزییات و تغییرات آن آشنا شوید.
بخش دیگر هیوندای توسان که گزینه‌های جدید دریافت کرده است، بخش فنی اتومبیل خواهد بود که حالا دو موتور جدید ۲ لیتری و ۴/۲ لیتری دریافت کرده است که به ترتیب پیشرانه ۲ لیتری چهار سیلندر اتومبیل با سود جستن از سیستم پاشش سوخت مستقیم، می‌تواند خروجی قدرت ۱۶۴ اسب بخاری و گشتاور ۲۰۵ نیوتن متری داشته باشد و با استفاده از موتور جدید ۴/۲ لیتری تزریق مستقیم که حالا جایگزین موتور ۶/۱ لیتری سابق شده است، قادر به تولید نیروی ۱۸۱ اسب بخاری و گشتاور ۲۳۷ نیوتن متری خواهد بود که نیروی هردوی آنان توسط گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک دریافت شده و به سمت چرخ‌ها هدایت می‌شود. این موتور که با کیا اسپورتیج QV 2018 یکسان است، هندلینگ بسیاری بهتری را به عاید خریداران توسان می‌کند.

بازدید اپلیکیشن 1 , بازدید سایت 1