از همه می‌خواهم به استادیوم بیایند – عیال


ایسنا: برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس ظهر دوشنبه در نشست نیوزی پیش از گیم با السد اظهار کرد: مایل هستم بگویم که با پرسپولیس بهترین روزهای‌مان را سپری می‌کنیم و خیلی خوشحال و مفتخر هستیم که در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا گیم می‌کنیم، آن هم برای دومین سال متوالی.

با السد قطر در دور گروهی هم گیم کردیم و این خودش دلیلی است که چقدر گروه ما سخت و جدی بوده است. افتخار می‌کنیم که بین ۴ تیم برتر آسیا هستیم. این یک موفقیت بزرگ ورزشی برای باشگاه ما و به طور کلی در ایران است.

او ادامه داد: آن چیزی که فردا انتظارش را داریم که نمایش بسیار زیبای ورزشی خواهد بود. یک خوشحالی و شادی ورزشی و همین‌طور ورزشگاهی پر از جمعیت.

برانکو اضافه کرد: شما می‌دانید که هواداران ما چقدر برای ما مهم هستند که هم در بردها و هم در شکست‌ها همراه ما هستند. طبیعی است که همه کارها و تمرینات‌مان به خاطر هواداران است. ما امتیازی نسبت به حریف خود داریم که معنای خاصی ندارد جز این که یک امتیاز روحی و روانی برای ما محصوب می‌شود.

هنوز ۹۰ دقیقه دیگر گیم داریم. السد تیم بسیار خوب و با کیفیتی دارد. آن‌ها نشان دادند که یک تیم بسیار قوی هستند که در دو سه سال اخیر با هم بوده‌اند. آن‌ها با جذب گابی تقویت شده‌اند و ۸ ملی پوش قطری دارند. هم‌چنین بونجاح یک ملی‌پوش الجزایری است. آن‌ها دو گیمکن با کیفیت بین‌المللی یعنی گابی و ژاوی را در اختیار دارند.

او با اشاره به این که گیم السد و استقلال که در تهران برگزار شد را به خاطر دارد، بیان کرد: ما روشی که به کمک آن توانستند استقلال را ببرند به یاد داریم. بنابراین ما هم گیم بسیار سختی پیش‌رو داریم. البته ما در قطر نشان دادیم قدرت، دانش، توانایی و تجربه داریم.

طبیعی است که فردا باید گیمکنان ما عالی ظاهر شوند تا به فینال صعود کنیم. من به گیمکنانم حداکثر اعتماد را دارم و از همه مهم‌تر این است که همه گیمکنان در سلامت هستند. البته عالیشاه مقداری مشکلات جزیی دارد. در واقع همین الان ماهینی کاپیتان دوم ما در اتاق عمل برای عمل جراحی است برای درمان رباط صلیبی. از همین جا برای آو آرزوی عمل موفقیت آمیزی داریم که هر چه زودتربه زمین ورزش برگردد. انتظار دارم که بخشی از انگیزه، جدیت و شوق گیمکنانم برای پیروزی کاپیتان دوم‌مان باشد.

سرمربی پرسپولیس با بیان این که گیمکنانش کاملا آگاه هستند تصریح کرد: آن‌ها می‌دانند که چقدر برای ما مهم است که به فینال برسیم. می‌دانند که شانس بالایی دارند اما من هم آگاه هستم که اگر به فینال نرسیم واکنش‌ها طوری خواهد بود که انگار هیچ کاری نکرده‌ایم. این را تکرار می‌کنم که تیم‌هایی که به نیمه نهایی راه پیدا می‌کنند حالا در هر مسابقاتی، موفقیت عظیمی به دست آورده‌اند.

بهترین تیم آسیا در سال گذشته یعنی الهلال امسال حتی از مرحله گروهی صعود نکرد. العین که فینالیست بود ۸ گل از الدوحیل خورد. این نتایج درخشانی برای ما است. خیلی افتخار می‌کنیم. من به گیمکنانم خیلی افتخار می‌کنم. می‌دانم که واکنش‌های احتمالی چگونه خواهد بود اما ما می‌خواهیم فردا از گیم لذت ببریم. دلمان می‌خواهد هواداران و خانواده‌های‌مان را خوشحال کنیم. طبیعی است که السد هم همین‌قدر بلند پروازی، انگیزه و شوق برد دارد.

او در مورد صحبتش مبنی بر سبیل گذاشتن به خاطر قهرمانی احتمالی پرسپولیس در آسیا هم عنوان کرد: البته همه ما در ذهن‌مان صحنه هایی را به وجود می‌آوریم و دل‌مان می‌خواهد که در فینال گیم کنیم و دوست داریم قهرمان آسیا و حتی جهان شویم. این خواسته‌ها و انگیزه‌ها مشروع و منطقی است اما حالا این بحث را بگذاریم تا فردا گیم‌مان را انجام دهیم.

برانکو اضافه کرد: می‌دانید که من معمولا در مورد داوری صحبت نمی‌کنم و به داوری اعتماد و اطمینان دارم. به هر حال آن‌ها به عنوان یک انسان اشتباه می‌کنند. مهم‌ترین مساله این است که اشتباهات آن‌ها عمدی نیست. اگر کسی واقعا بخواهد از داوری در گیم رفت گلایه کند آن ما هستیم اما من به داورها اطمینان دارم و گله‌ای نداشتیم. تا جایی که یادم می‌آید در تمامی ۱۰ گیم گذشته داورها حتی یک خطا به ما هدیه نکرده‌اند.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به سوالی درباره گیم سیامک نعمتی در دفاع راست در گیم رفت با السد توضیح داد: من با نظر شما موافقم که سیامک خیلی خوب در گیم رفت گیم کرد و به احتمال زیاد در آینده در این پست بیش‌تر گیم خواهد کرد. خوشحال هستم که گیمکنانی داریم که در چند پست می‌توانند گیم کنند.

خلیل‌زاده هم همین وضعیت را دارد و می‌تواند هم در دفاع آخر و هم دفاع راست باز کند. همین‌طور انصاری که هم در دفاع آخر و هم در دفاع چپ گیم می‌کند. اگر می‌خواهید همین الان ترکیب را به شما بگویم ولی من ترکیب السد را می‌گویم.

او در پایان گفت: همه دوستان را به تماشای گیم دعوت می‌کنم تا در نمایشی زیبا همه با هم لذت ببریم. طبق اطلاعاتی که من دارم و نمی‌دانم درست است یا خیر، پرسپولیس هیچ‌وقت در نیمه نهایی آسیا در ورزشگاه آزادی گیم نکرده است. بنابراین فردا انتظار نماشی قشنگ هم در زمین و هم در بیرون از زمین را دارم.

بازدید اپلیکیشن 20 , بازدید سایت 20