ایران در تولید علمی از رژیم‌صهیونیستی پیشی گرفت – عیال


آمار وبگاه معتبر رتبه‌بندی سایمگو (SCImago Journal Rank) توسط پژوهشگاه دانشگاه گرانادا در اسپانیا، متعلق به کمپانی اِلزِویر (Elsevier) یکی از بزرگترین انتشارات پزشکی و علمی جهان نشان می‌دهد که ایران طی ۲۰ سال گذشته از نظر تولید و ارجاع مقالات علمی چندین رتبه جلوتر از رژیم صهیونیستی بوده است. رژیمی که با حمایت‌های مالی هنگفت از سوی کشور‌های بسیار از جمله آمریکا، انگلیس و فرانسه، دانشمندان و متخصصان را از سراسر دنیا برای انجام تحقیقات علمی جمع کرده است.

طبق داده‌های این نظام رتبه‌بندی، از سال ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۶ جمهوری اسلامی ایران با تولید ۳۸۸،۶۷۲ مقاله علمی و ۲،۷۷۰،۰۷۴ بار ارجاع به این مقالات، در رتبه ۲۲ جهان و رژیم صهیونیستی با تولید ۳۲۰،۷۱۶ مقاله علمی که از این تعداد فقط ۲۹۷،۹۶۴ عدد قابل ارجاع بودند، در رتبه ۲۵ جهان قرار دارد.

به گزارش نیوزگزاری فارس،بر این اساس همچنین ایران از نظر تولیدات و پیشرفت علمی در قاره آسیا، در رتبه ششم قرار دارد.

این در حالی است که نتانیاهو روز دوشنبه تلاش کرد با به رخ کشیدن توان اطلاعاتی-عملیاتی جاسوسان خود، روی این پیشرفت علمی ایران در دوران پس از انقلاب اسلامی سرپوش گذاشته و مانع پیشی گرفتن ایران در عرصه برنامه هسته‌ای شود.

روزنامه «هاآرتص» نیز با اشاره به همین مسئله اذعان کرد که ایران به یک «ابرقدرت علمی» تبدیل شده و نوشت: «ایران در حال حاضر از اسرائیل پیشی گرفته است، آنهم با فاصله زیاد؛ طی دو دهه گذشته ایران تلاش‌های زیادی را برای تبدیل شدن به یک ابرقدرت علمی انجام داده و تولیدات تحقیقاتی آن تصاعدی افزایش یافته است».

بر اساس آمار، مقالات علمی ایران اکنون در بسیاری از زمینه‌ها شامل فیزیک، زیست‌شناسی، شیمی، اقتصاد و مدیریت تجاری از رژیم صهیونیستی جلوتر است. ایران در سال ۱۹۹۶ فقط ۹۶۰ مقاله علمی معتبر داشت، اما اکنون به حدود ۴۱ هزار مقابله در سال افزایش یافته است.

هاآرتص پیشرفت علمی ایران را نشانه اختصاص یافتن منابع علمی عظیم از سوی جمهوری اسلامی در این زمینه و سیاست پیشرفت علمی آن دانسته و تاکید کرد این فقط برای نوشتن مقاله نیست بلکه تولید نیروی کار آموزش‌دیده و با مهارت بالا.

بازدید اپلیکیشن 4 , بازدید سایت 4