ایران چگونه می‌تواند قهرمان جام ملت‌های اروپا شود؟ – عیال


تیم ملی فوتبال ایران شب گذشته حریفان خود در رقابت های جام ملت های آسیا را شناخت که بر این اساس شاگردان کی روش باید در گروه D این رقابت ها به مصاف تیم های یمن،ویتنام و عراق بروند. گروهی که حداقل روی کاغذ چندان نمی تواند برای ملی پوشان ما سخت باشد.

طبق برنامه تیم ملی ایران باید در نخستین گیم خود به مصاف یمن برود، سپس با ویتنام دیدار کند و در روز پایانی مرحله گروهی هم با عراق پیکار کند. بنظر می آید که هم ایران و هم عراق می توانند از دو گیم اول خود امتیازات لازم را برای قطعی کردن صعود جمع آوری کنند و گیم این دو همسایه، صرفا برای تعیین صدرنشین خواهد بود. صدرنشینی ای که البته بسیار مهم و حیاتی است.

طبق جدول مسابقات، صدرنشین گروه D در مرحله یک هشتم نهایی با یکی از ۴ تیمی دیدار خواهد کرد که به عنوان تیم سوم از گروه صعود کرده اند و با فرض عبور از این مرحله، باید در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف برنده تیم های دوم گروه های A و C برود. این بدان معناست که صدرنشین گروه ایران، تا نیمه نهایی با هیچ سرگروه دیگری مواجه نخواهد شد و این یعنی مسیری تقریبا هموار برای قرار گرفتن در جمع چهار تیم برتر مسابقات.

تیم دوم گروه چهارم اما کار سخت و دشواری پیش روی خود خواهد داشت. تیم دوم گروه ایران باید در مرحله یک هشتم با صدرنشین گروهی گیم کند که عربستان،قطر،لبنان و کره شمالی را به خود می بیند. به فرض عبور از این مرحله هم در یک چهارم نهایی به احتمال زیاد باید با کره جنوبی دیدار کند. مسیری بسیار سخت برای رسیدن به مراحل پایانی جام که ایران می تواند با کسب صدرنشینی در گروه خود، از آن فرار کند و آسوده خاطر تر به سمت جام قهرمانی حرکت کند.

بازدید اپلیکیشن 4 , بازدید سایت 4