بعضی‌ها با خرید ویلا و ماشین برای کارگردان‌ها گیمگر می‌شوند – عیال


گیمگر سریال «شهرزاد ۳» می‌گوید اگر قرار بر ساخت شهرزاد چهار باشد حسن فتحی می‌تواند به زندگی فرزند قباد بپردازد. البته امیدوارم شهرزاد ۴ ساخته نشود، چون من در فصل سوم کشته شدم و دیگر در فصل بعد نخواهم بود.

میزان نوشت: میانه های راه سریال «شهرزاد ۳» شخصیتی به داستان اصلی این سریال اضافه شد که شاید تا آن لحظه هیچکس انتظار ورودش را نداشت. مجید سعیدی گیمگر با سابقه سینما در این سریال در کاراکتر الیاس حضوری قدرتمند داشت و در انتها به یکی از کاراکترهای کلیدی «شهرزاد ۳ »مبدل شد.

سعیدی فعالیت خود در عرصه گیمگری را از آموزش در کارگاه های امین تارخ آغاز کرد. از جمله کارهای او می‌توان به سریال «کهنه سوار» به کارگردانی اکبر خواجویی، «هویت» به کارگردانی مهدی ودادی، «پس از سالها» به کارگردانی اکبر خواجویی، «ارمغان تاریکی» به کارگردانی جلیل سامان، سریال «پرانتز باز» به کارگردانی کیومرث پور احمد و مجموعه تلویزیونی «میکائیل» به کارگردانی سیروس مقدم اشاره کرد. به مناسبت حضور او در «شهرزاد ۳» گفت‌و‌گویی با او انجام شده که در ادامه می‌خوانید.

از شهرزاد سه بگویید و اینکه چگونه به این پروژه اضافه شدید؟

سریال شهرزاد دو فصل رویایی را پشت سر گذاشته بود و خوشبختانه استقبال مردم از این اثر بسیار خوب بود و وقتی صحبت بر سر ساخت فصل سوم این اثر شد، بدون شک هر گیمگری دلش می خواست در این سریال به ایفای نقش بپردازد.

تا آنجایی که اطلاع داریم در ابتدا قرار نبود نقش شما تا این حد کلیدی باشد. درست است؟

بله دقیقاً. گیمگری از نظر من یک شانس است و من هم تماسی از دستیار کارگردان سریال شهرزاد داشتم مبنی بر اینکه نقشی کوتاه در این سریال وجود دارد و از من به عنوان گیمگر مهمان دعوت شد.

می خواهید بگویید که فتحی برای شما نقش بیشتری نوشت؟

همین طور است. من در ابتدا قرار بود در پنج سکانس از شهرزاد ۳ به ایفای نقش بپردازم ولی این پنج سکانس در انتها به بیست و پنج سکانس تبدیل شد و من خوشحالم از اینکه این ریسک درست را انجام دادم و خوشبختانه تمام ایده هایی که من به فتحی می دادم از سوی وی قبول میشد. انعطاف فتحی باعث شد من در ایفای این نقش تمام انرژی خود را خرج کنم.

و حالا از این ریسک و گیم در شهرزاد ۳ راضی هستید؟

ریسک من برای گیم در نقشی کوتاه و به عنوان گیمگر میهمان جواب داد و در انتها دیدیم که شخصیت الیاس به یکی از کاراکترهای قوی و کلیدی در کنار امیر جعفری تبدیل شد. این موفقیت تا حدی بود که بسیاری این روزها می پرسند شما چرا در قسمت های قبلی این سریال نبودید. این بدان معناست که من کارم را انجام داده ام و همین بهترین هدیه برای من است.

تنها چند روز از پایان شهرزاد ۳ می گذرد و هنوز حاشیه های فراوانی در خصوص پایان این سریال وجود دارد. نظر شما در مورد این نظرات چیست؟

آنچه که از بازتاب ها و نظرات مردمی دریافت می شود آن است که مردم به شدت از پایان شهرزاد ۳ ناراضی هستند. البته نظرات متفاوت است اما من در صفحه مجازی خودم پیام های بسیاری را دریافت کردم که می گفتند دوست داشتیم سریال بهتر تمام میشد.

پیشنهاد جالبی هم برای انتهای سریال در میان این کامنت‌ها وجود داشت؟

نظرات متنوع و البته در نوع خود جالب بود. بسیاری می خواستند که شخصیت شهرزاد و قباد در انتهای داستان به یکدیگر برسند اما در واقع این طور نشد.

نظر شخصی شما در مورد پایان شهرزاد ۳ چیست؟

تصور کنید که سریالی با سه سال زمان ساخت و تولید چه انرژی فراوانی را از گروه می گیرد. کل گروه خسته شده بودند و بالاخره این سریال باید به نحوی تمام می‌شد و مطمئن باشید هرجور تمام میشد بسیاری شاکی می شدند اما من به شخصه پایان شهرزاد را دوست داشتم زیرا از بچگی دوست داشته ام که قهرمان قصه بمیرد.

بسیاری از گیمگران از حضور اکثریت برخی چهره های ناشناخته و آماتور در گیمگری گلایه دارند. نظر شما در این باره چیست؟

متاسفانه برخی در گیمگری آمده اند که این جایگاه را نمی شناسند. بسیاری مواقع با گیمگرانی روبرو می شوم که دیر به کلیپبرداری می رسند و طلبکار هم هستند و من متاسفم برای کارگردانی که به همچنین آدمهایی بی ارزشی اجازه ورود به گیمگری را می دهد. همین کارگردانان این گیمگران بی اخلاق را پر رو کرده اند.

خود شما از نزدیک با این بی اخلاقی های موجود در سینما روبرو شده اید؟

متاسفانه بله. پشت صحنه یکی از آثار گیمگری با حالتی غیر طبیعی دیر به صحنه رسید و حسابی طلبکار بود. بعد زیر گریم مرد شصت ساله ای برایش نسکافه آورد و این گیمگر بی اخلاق زیر سینی زد زیرا ادعا کرد نسکافه اش سرد است.

به نظر شما منشا این نابسامانی‌ها در سینمای ایران چیست؟ این گیمگران و عوامل غیر حرفه ای با چه هدفی وارد سینما می شوند؟

با وجود این گیمگران که با تهیه ویلا، ماشین و اعمال ناشایست وارد کار شده اند ما انتظار داریم که خروجی اثر مثبت باشد؟. کسانی که به تازگی به سراغ گیمگری می آیند دغدغه هنر ندارند بلکه با دغدغه ای می آیند که از گفتن آن شرم دارم. حتی برخی با نقشه وارد گیمگری می شوند تا رفتار ناهنجارشان را با این کار انجام دهند.

آیا این گیمگران به بدنه سینما لطمه نمی زنند؟

بدون شک لطمه خواهند زد اما باید بدانیم این گیمگران شاید چند روزی باشند و به واسطه پول و لابی به جایگاهی برسند اما در واقعیت آنها تنها قارچ هایی هستند که بعد از رعد و برق به وجود آمده اند و زود زیر دست و پا له می شوند.

بازدید اپلیکیشن 2 , بازدید سایت 2