به فردوسی‌پور اصرار کردیم بیاید گزارش کند – عیال


مدیر شبکه ورزش سیما نیوز و حواشی حذف عادل فردوسی‌پور از گزارش باری‌های آسیایی را رد و در عین حال تاکید کرد که فردوسی‌پور از این هفته گیم‌ها را گزارش خواهد کرد.

به گزارش ایسنا؛ احسان شیعه ـ مدیر شبکه ورزش ـ درباره‌ سازوکار تلویزیون در انتخاب گزارشگران تلویزیون برای گزارش گیم‌های آسیایی و شایعه‌هایی مبنی بر حذف عادل فردوسی‌پور از قاب تلویزیون، اظهار کرد: همه این نیوز شایعه است. ما در شبکه ورزش سیما همچنان با ایشان همکاری داریم و آقای فردوسی‌پور به عنوان تهیه‌کننده برنامه تلویزیونی و برنامه «فوتبال ۱۲۰» هستند و همچنان هم خواهند بود. همچنین گزارشگر فوتبال‌های ما هم هستند و کارشان را ادامه می‌دهند.

مدیر شبکه ورزش ادامه داد: آقای فردوسی‌پور به طور معمول هفته‌ای یا دو هفته‌ای یک بار فوتبال گزارش می‌کنند و هیچ تغییری اتفاق نیفتاده است.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا پس از برگزاری ۲۶ مسابقه فوتبال، عادل فردوسی‌پور تاکنون گزارش مسابقه‌ای از جریان جام ملت‌های آسیا را عهده‌دار نبوده است؟ اظهار کرد: عادل فردوسی‌پور در این مدت مشغولیت‌های دیگری داشته‌اند که بهتر است خود ایشان در این زمینه توضیح بدهند. به دلیل همین مشغولیت ایشان کمتر در شبکه ورزش گزارش کردند اما با اصرار ما قرار است از این هفته گیم‌ها را گزارش کنند.

شیعه توضیح داد: مسابقات ایران از امارات گزارش داده می‌شود و در صورتی که اشکالات فنی به وجود بیاید گزارشگر از داخل ایران گیم را گزارش خواهد کرد. اما به طور کلی آقای محمدرضا احمدی ـ گزارشگر اعزامی صداوسیما ـ از امارات مستقیم گیم‌های ایران را گزارش می‌کند سازمان صداوسیما نیز از قبل تمهیدات فنی را برای این کار چیده است و اقداماتی از قبیل باکس صدا خریداری شده است تا از محل استادیوم به خوبی بتوانیم گزارش داشته باشیم.

وی درباره انتخاب گزارشگران گیم‌های آسیایی و اینکه با چه سازوکاری در تلویزیون انتخاب می‌شوند، توضیح داد: اینطور نیست که صرفاً چند مجری برای گزارش گیم‌ها انتخاب شوند. در هر صورت تعداد کسانی که دوست دارند گزارش کنند در کشور ما بسیار بالاست و ما روزانه مراجعه‌های متعددی مبنی بر گزارش گیم‌ها داریم اما طبیعتاً نمی‌توانیم به همه مراجعه‌ها پاسخ مثبت بدهیم. تعداد مشخصی هستند که گزارش می‌کنند در حال حاضر در شبکه ورزش سیما هم از گزارشگران قدیمی و هم از گزارشگران جدید گیم‌ها را گزارش می‌کنند عده‌ای نیز جوانانی هستند که از بین مسابقه آقای گزارشگر انتخاب شده‌اند؛ البته این گزارشگران بیشتر در حوزه‌های دیگر و با وسواس زیادی انتخاب شده‌اند و گیم‌ها هم به تناسب تخصص گزارشگران تقسیم می‌شوند؛ به عنوان مثال برخی از گزارشگران در حوزه فوتبال‌های آلمان تخصص‌ لازم را دارند و برخی در حوزه فوتبال انگلیس تخصص بیشتری دارند در نتیجه با در نظر گرفتن این موارد انتخاب گزارشگر صورت می‌گیرد.

وی افزود: اگر به مسابقاتی که از شبکه ورزش پخش می‌شوند دقت کنید، همچنان آقایان جواد خیابانی، علیرضا علیفر، مزدک میرزایی و همچنین عادل فردوسی پور گزارش گیم‌ها را انجام می‌دهند. دوستان دیگر از جمله آقای محمدعلی و آقای محمدی مرام گزارشگران جدیدتری هستند که به تناسب، گزارش گیم‌ها به آنها واگذار می‌شود.

وی ادامه داد: شبکه ورزش سیما از یک ماه پیش از آغاز گیم‌های آسیایی برای این رویداد تدارک مفصلی دید. مجریان و محور برنامه‌ها مشخص شدند و از آنجا که در گیم‌های جام ملت‌ها قرار بر این بود که همه گیم‌ها را شبکه ورزش پخش کند طبیعتا چند ماه پیش‌بینی‌های بیشتری را نسبت به برنامه‌ها و گیم‌ها انجام می‌دادیم. گروه چند نفره ای به امارات اعزام شدند و مفصل گزارش‌ها از گیم‌های مختلف را ارائه می‌دهند روزی ۱۰ ساعت برنامه از شبکه ورزش سیما به روی آنتن می‌رود گزارشگران ما مرتب در کنار تیم ملی حضور دارند و هر روز ما از تمرین تیم‌های ملی گزارش‌های زنده‌ای را ارسال می کنیم همچنین مصاحبه با کادر تیم ملی را در کمترین زمان به روی آنتن می‌بریم و به طور کلی تلاش شده است روزی ۱۰ ساعت برنامه به گیم‌های جام ملتهای آسیا اختصاص بدهیم و مخاطب را با خود همراه کنیم.

مدیر کانال ورزش در پایان تاکید کرد: عادل فردوسی‌پور همچنان در شبکه ورزش گزارش دارد. این هفته یک گیم را گزارش می‌کنند و هفته‌های آینده نیز همین طور گزارش گیم ها به ایشان واگذار خواهد شد.

بازدید اپلیکیشن 6 , بازدید سایت 6