تبلیغات مشروبات الکلی گیم ایران و یونان را لغو کرد؟ – عیال


در حالی که کمتر از سه هفته تا شروع جام جهانی ۲۰۱۸ زمان باقیست، تیم ملی فوتبال ایران یک بار دیگر گیم دوستانه‌اش را لغو شده دید.

به گزارش عصرایران به نقل از یورونیوز؛ ملی‌پوشان فوتبال ایران که این‌روزها اردوی آمادگی خود را برای دو گیم دوستانه با ترکیه و یونان برگزار می‌کنند، شنبه پنجم خرداد متوجه شدند، که گیم با یونان در کار نخواهد بود و آنها احتمالا پس از گیم روز دوشنبه ۷ خرداد با ترکیه، این کشور را به مقصد روسیه ترک خواهند کرد. چرا که رسانه‌های یونانی امروز اعلام کردند که گیم دوستانه با ایران لغو شده است. این رسانه‌ها هرچند دلیل رسمی برای لغو آن طرح نکردند، اما گمانه‌ها حاکی از آن بود که به دلیل مشکل سیاسی میان ترکیه و یونان این دیدار لغو شده است.

بازداشت دو عضو ارتش یونان که وارد مرزهای آبی ترکیه شده بودند، دلیل شدت گرفتن تنش‌ها میان آنکارا و آتن است.

اما در حالی که رسانه‌های ایران از برگزاری گیم ایران و یونان در خاک یونان به جای ترکیه نیوز داده بودند، چه اتفاقی افتاد که باز هم این گیم برگزار نشد؟

بررسی‌های دفتر آتن یورونیوز نشان می‌دهد که اساسا هیچ قراردادی برای برگزاری این گیم میان فدراسیون‌های دو کشور امضا نشده است. این موضوع تنها در حد توافق میان طرفین بوده است. از سوی دیگر ایران تمایل داشته گیم با یونان در همان استانبول برگزار شود. این موضوع هرچند در ابتدا و حدود ۵ ماه قبل (اوایل سال جاری میلادی) مورد موافقت یونان قرار گرفته بود اما بحران دستگیری دو افسر یونانی در ترکیه که ۲ ماه قبل صورت گرفته باعث شده تا آتن اعلام کند به دلیل مشکلات سیاسی حاضر نیست در خاک ترکیه به میدان برود.

درنتیجه یونان پیشنهاد تازه‌ای به ایران می‌دهد و اعلام می‌کند حاضر است با ایران در شهر زانتی Xanthi که نزدیک مرز ترکیه است گیم کند. این شهر کوچک یونانی که بسیار به ترکیه نزدیک است مورد قبول ایران قرار نمی‌گیرد، برای اینکه ظاهرا ملی‌پوشان ایران برای انجام گیم در این شهر باید دو پرواز عوض می‌کردند و در آستانه جام جهانی مشکلاتی از قبیل خستگی احتمال مصدومیت آنها را بالا می‌برد.

فدراسیون یونان پس از نه شنیدن از ایران، پیشنهاد دیگری به ایران می‌دهد و اعلام می‌کند حاضر است در آتن میزبان شاگردان کیروش باشد. ایران این پیشنهاد را قبول می‌کند اما یک شرط تعیین می‌کند. مطابق تحقیقاتی که دفتر یورونیوز در آتن انجام داده، شرط ایران برای پذیرش این گیم، نبود تبلیغات مشروبات الکلی در دور زمین بوده است. اما فدراسیون فوتبال یونان این شرط را نمی‌پذیرد و اعلام می‌کند، یک شرکت مشروب‌سازی و شرط‌بندی مسابقات فوتبال اصلی‌ترین اسپانسرهای تیم ملی فوتبال یونان هستند و آنها نمی‌توانند با ایران بدون این تبلیغات گیم کنند. در نتیجه یک بار دیگر گیم تیم ملی فوتبال ایران لغو می‌شود.

همچنین بر اساس یافته‌های یورونیوز به دلیل اینکه قرارداد رسمی برای برگزاری این گیم میان تهران و آتن امضا نشده، فدراسیون فوتبال یونان هم احتمالا بیانیه رسمی در این خصوص نخواهد داشت.

بازدید اپلیکیشن 16 , بازدید سایت 16