ترکیه در مسیر تولید خودرو الکتریکی – عیال


عیال| ترکیه واقعاً می‌خواهد خودروی داخلی تولید کند و برای تحقق این هدف ۵ کمپانی داخلی جوینت ونچری به منظور ساخت خودروی ملی این کشور تشکیل داده‌اند. طبق گزارش برخی رسانه‌های ترکیه‌ای، این جوینت‌ونچر شامل گروه آنادولو، BMC، گروه کوک، ترک سل و هلدینگ زورلو بوده و هر کمپانی سهم ۱۹ درصدی در این جوینت ونچر داشته و ۵ درصد باقی مانده نیز در اختیار اتحادیه تالارها و بورس کالای ترکیه می‌باشد.

این جوینت ونچر چند روز قبل اعلام کرد که مهمت گورکان کاراکاش را به عنوان مدیر اجرایی انتخاب کرده است. شایان ذکر است گورکان کاراکاش قبلاً به عنوان مدیر جهانی بوش انجام وظیفه کرده است. کاراکاش گفته است: من در ترکیه به دنیا آمده و رشد کرده‌ام و در همین کشور به دانشگاه رفته و اولین قدم‌های تجارت خود را در ترکیه برداشته‌ام. او ادامه می‌دهد: من خوشحالم که با این پروژه فرصتی برای انتقال تجارت و دانش خود در بازارهای جهانی به کشورم را پیدا کرده‌ام.

مطمئناً ترکیه برندی رقابتی در بازار جهانی عرضه خواهد کرد. رئیس‌جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان علاقه ویژه‌ای به خودروسازی وطنی دارد. او سال پیش ورود اولین نسخه‌های پیش‌تولیدی به خیابان‌ها در سال ۲۰۱۹ را اعلام کرد و گفت که نسخه تولیدی این خودرو تا سال ۲۰۲۱ وارد بازار می‌شود.

او در ماه نوامبر گفته بود: من می‌خواهم صاحب اولین خودروی تولید ترکیه باشم و برای آن هزینه پرداخت خواهم کرد. هیچ‌کسی نباید تعلل کند. ما خودروی ترکیه را با بهترین طراحی و تکنولوژی، هم برای مصرف داخلی و هم برای جهان خواهیم ساخت. ظاهراً اردوغان می‌خواهد اولین محصول خودروسازی این کشور یک خودروی هیبریدی یا تمام الکتریکی باشد.

بازدید اپلیکیشن 4 , بازدید سایت 4