جزئیات درگیری قبیله‌ای در روستای صراخیه شادگان – عیال


سرپرست فرمانداری شادگان با تشریح جزئیات درگیری اخیر در روستای صراخیه شادگان از کشته شدن یک پدر و پسر در این روستا نیوز داد.

سعید حاجیان در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به پیشینیه نزاع‌های قبیله‌ای بین دو طایفه در روستای صراخیه، اظهار کرد: در تیرماه سال گذشته در جریان درگیری و تیراندازی میان دو خانواده از دو طایفه که بر اثر اختلافات فامیلی بسیار پیش پا افتاده رخ داد، زنی کشته شد. در همان سال طایفه مقتول در پی انتقامجویی برآمدند و به طایفه ضارب حمله کردند و در نزاعی که ایجاد شد نیز یک نفر مجروح و دچار قطعی نخاع شد و دو نفر هم کشته شدند.

وی ادامه داد: پس از آن یک نفر یه عنوان مظنون به قتل کشته‌شدگان دستگیر شد و نزدیک به چهار یا پنج ماه در بازداشت به سر برد و سپس آزاد شد که این امر سبب بروز تنش‌هایی در روستای صراخیه شد تا اینکه این اختلافات در شامگاه ششم فروردین‌ماه سال جاری به تیراندازی در این روستا انجامید که بر اثر تیراندازی‌ها جوانی حدودا ۱۸ ساله کشته و یک نفر نیز زخمی شد که هر دو نفر از طایفه آلبوعبید هستند.

سرپرست فرمانداری شادگان افزود: مصدوم این درگیری پس از انتقال به بیمارستان شادگان به مراکز درمانی اهواز اعزام شد و در حال حاضر در بیمارستانی اهواز بستری است. متاسفانه طایفه مقتول درگیری سه‌شنبه شب، بر اثر تفکر جاهلانه انتقام‌جویی اقدام به تیراندازی به سوی طایفه طرف درگیری کردند که در این درگیری نیز یک مرد از طایفه آلبوحصار درجا کشته شد، پدر حدودا ۶۰ ساله این مقتول و همچنین پسر نوجوان وی مجروح شدند. متاسفانه پیرمرد مصدوم پس از انتقال به بیمارستان به دلیل خونریزی بالا فوت کرد.

حاجیان عنوان کرد: خوشبختانه با صحبت‌هایی که با سران و بزرگان این دو طایفه انجام شد و ورود دستگاه‌های امنیتی، نیروی انتظامی و فرمانداری شادگان هم‌اکنون آرامش و امنیت بر منطقه صراخیه حاکم شده است. این دو طایفه بیش از ۶۰ سال است که با آرامش در کنار هم زندگی می‌کنند و نسبت‌های خویشاوندی بسیار نزدیکی با هم دارند.

بازدید اپلیکیشن 69 , بازدید سایت 10