حقایقی نگران‌کننده درباره مجری گیم دوستانه با آرژانتین و کلمبیا – عیال


“اگر پیشنهاد دیدار دوستانه با آرژانتین و کلمبیا درست باشد، حاضرم با زانو تا دوبی پیاده بروم.” این واکنش کی‌روش به سوالی درباره پیشنهاد یک شرکت سوئیسی به نام SportGM برای برگزاری دیدار دوستانه با آرژانتین و کلمبیا بود اما دیروز (شنبه) با انتشار اسناد پیشنهاد شرکت SportGm به فدراسیون فوتبال، خیلی‌ها این اظهار نظر سرمربی تیم‌ملی را سوژه کردند و از او خواستند تا قولش را عملی کرده و با زانو مسافت تهران تا دوبی را طی کند.

این موضوع که تیم‌ملی پس از نزدیک به چهار سال و گیم با شیلی و سوئد، بتواند دوباره با تیم‌های سطح اول دنیا گیم کند جای بسی خوشحالی دارد و فدراسیون فوتبال هم باید برای فراهم کردن مقدمات برگزاری دیدار دوستانه با آرژانتین و کلمبیا تمام تلاشش را انجام دهد اما نکاتی درباره شرکت SportGM وجود دارد که کمی نگاه‌ها را نسبت به برگزاری این دو دیدار دوستانه بدبین می‌کند.

نکته اولی که وجود دارد این است که سایت رسمی شرکت SportGM که در نامه پیشنهاد گیم دوستانه اعلام شده، وجود خارجی ندارد و در نتیجه نمی‌توان رزومه این شرکت را در سایت رسمی‌اش مشاهده کرد.

با این حال با چند جست‌وجو در وب می‌توان به صفحه توئیتر این شرکت رسید. نکته جالبی که در صفحه رسمی توییتر این شرکت دیده می‌شود، این است که شرکت SportGm نه تنها هماهنگ کننده گیم دوستانه بین تیم‌های بزرگ دنیا نبوده، بلکه حتی گیم‌هایی در سطح متوسط هم برگزار نکرده است. در این بین، گیم‌هایی توسط این شرکت سوئیسی برگزار شده که شاید نام کشورهای حاضر در این گیم‌ها به گوش خیلی از افراد نخورده باشد.

این شرکت تاکنون هماهنگ کننده گیم‌های دوستانه بین تیم‌های محلی و تیم‌های ملی بوده که مهم‌ترین کشورهایی که به واسطه شرکت SportGm گیم دوستانه انجام داده‌اند، اندونزی، کومور، ماداگاسکار، باربادوس، موریتانی و کشورهایی به نام لسوتو در آفریقا و گویان، جزیره‌ای در آمریکای جنوبی هستند.

تنها نکته امیدوار کننده درباره شرکت SportGM این است که نام گائل ماهه، مدیر این شرکت سوئیسی در سایت فیفا به عنوان ایجنت رسمی ثبت شده است.

با این اوصاف به نظر نمی‌رسد هماهنگ کردن یک دیدار دوستانه برای تیم‌های بزرگی همچون کلمبیا و آرژانتین در توان شرکت SportGm باشد. در نتیجه بیشتر از آن که گیم دوستانه با کلمبیا و آرژانتین برای ما گیم دوستانه بزرگی محسوب می‌شود، هماهنگ کردن این دیدار، لقمه بزرگی برای دهان این شرکت سوئیسی است. به همین دلیل فدراسیون فوتبال باید تمام جهات را برای بررسی پیشنهاد این شرکت در نظر بگیرد تا شاهد این مساله نباشیم که برگزاری این دو گیم دوستانه نه تنها آورده‌ای برای فدراسیون نداشته بلکه هزینه‌های گزافی هم روی دست آن‌ها گذاشته است.

منبع: نیوزگزاری ایسنا

بازدید اپلیکیشن 5 , بازدید سایت 5