روسیه با حذف اسپانیا به جمع ۸ تیم برتر دنیا راه یافت – عیال


تیم‌های ملی فوتبال اسپانیا و روسیه از ساعت ۱۸:۳۰ امروز در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ با قضاوت بورن کوئپرس هلندی در ورزشگاه لوژنیکی به مصاف هم رفتند که گیم در وقت قانونی و دو وقت ۱۵ دقیقه‌ای اضافی با تساوی یک بر یک خاتمه یافت و به ضربات پنالتی کشیده شد و در ضربات پنالتی روسیه با نتیجه ۴ بر ۳ (در مجموع ۵ بر ۴) به پیروزی رسید.

نیمه اول

گیم با برتری قهرمان سابق جهان شروع شد و این تیم روی یک ضربه شروع مجدد و با دخالت موثر راموس، توسط ایگناشویچ مدافع حریف در دقیقه ۱۲ به گل رسید. اسپانیا به حملاتش ادامه داد اما برخلاف جریان گیم، پیکه در محوطه جریمه خودی با دست مانع حرکت توپ به سمت دروازه شد تا داور مجبور به اعلام پنالتی شود. ضربه پنالتی توسط ژوبا در دقیقه ۴۱ به گل تساوی روسیه تبدیل شد و ۲ تیم با نتیجه یک بر یک به رختکن رفتند.

نیمه دوم

در ۴۵ دقیقه دوم شاهد یک گیم دفاعی از روسیه و حملاتی نه‌چندان بابرنامه از سوی اسپانیا بودیم. ۲ تیم فرصت چندانی برای گلزنی به دست نیاوردند و حضور آسپاس و اینیستا هم نتوانست برای اسپانیا کارساز شود. در نهایت گیم در وقت قانونی یک بر یک به پایان رسید و برای اولین بار در جام‌جهانی ۲۰۱۸ یک جدال به وقت اضافه کشیده شد.

وقت اضافه و ضربات پنالتی

گیم در ۲ وقت ۱۵ دقیقه‌ای روند سرد و کسل‌کننده‌ای داشت و هواداران بیش از گیم از باران نسبتا شدید لذت بردند. همچنین در این گیم، برای اولین بار در وقت اضافه تعویض چهارم انجام شد و روسیه از فرصت بهره برد. در نهایت گیم به ضربات پنالتی کشیده شد.

در پربات پنالتی اسپانیا توسط اینیستا، پیکه و راموس به گل رسید و کوکه و آسپاس هم پنالتی‌‌‌های خود را از دست دادند. روسیه هم به وسیله اسمولوف، ایگناشویچ، گلووین، چریشف به گل رسید تا روسیه ۴ بر ۳ در ضربات پنالتی و ۵ بر ۴ در مجموع به برتری برسد.

روسیه در مرحله با برنده دیدار امشب کرواسی و دانمارک گیم خواهد کرد.

بازدید اپلیکیشن 8 , بازدید سایت 8