رکورد شکنی کلیپ فرهادی در فرانسه – عیال


«همه می‌دانند» آخرین اثر اصغر فرهادی که سال گذشته در اسپانیا ساخته شده، در کمتر از یک ماه به فروش ۵ مییلون دلاری در سینما‌های فرانسه دست یافت. «همه می‌دانند» که از ۱۸ اردیبهشت و یک روز پس از رونمایی در افتتاحییه جشنواره کلیپ کن امسال، در ۴۰۰ سالن سینمای فرانسه روی پرده رفته است، نظرات مختلفی را میان منتقدان به راه انداخت. اما عموم تماشاگران به تماشای این کلیپ علاقه نشان داده‌اند.

در این کلیپ چهره‌های مشهوری، چون «پنه‌لوپه کروز»، «خاویر باردم» گیمگران اسپانیایی و «ریکاردو دارین» گیمگر مطرح آرژانتینی به ایفای نقش پرداخته اند. دیگر گیمگران نیز «ادوارد فرناندز»، «باربارا لنی»، «الویرا مینگز»، «ایما کوئستا»، «روژه کاسا مایور» و «رامون باره‌آ» هستند که در هشتمین کلیپ بلند فرهادی گیم کرده‌اند. این دومین کلیپ فرهادی پس از «گذشته» به شمار می‌رود که در خارج از ایران جلوی دوربین برده است.

کلیپ جدید فرهادی تاکنون به کشور‌های اتریش، ژاپن، چین، یونان، هنگ کنگ، مجارستان، لهستان، جمهوری چک، اسلواکی، سوئیس، تایوان، ترکیه، صربستان، منطقه بالتیک، منطقه اسکاندیناوی و آمریکای لاتین نیز فروخته شده است.

«همه می‌دانند» از ۱۶ می‌در سینما‌های بلژیک نیز به روی پرده رفته و از تاریخ ۱۳ سپتامبر (۲۲ شهریور) نیز در سینما‌های آرژانتین، از تاریخ ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور) در سینما‌های کشور اسپانیا، از ۲۰ سپتامبر (۲۹ شهریور) در روسیه و از ۲۷ سپتامبر (۵ مهر) در سینما‌های آلمان نیز اکران خواهد شد.

ماجرای کلیپ در شهر کوچکی در اسپانیا می‌گذرد. کارولینا از آرژانتین برای شرکت در یک جشن عروسی و تجدید دیدار با اعضای خانواده به زادگاهش بازگشته، اما اتفاق غیرمنتظره‌ای پیش می‌آید که بر روند ماجرا‌ها تاثیر می‌گذارد.

«خوزه لوییس آلکاینه» مدیر کلیپبرداری، «کلارا نوتاری» مدیر هنری، «سونیا گرانده» طراح لباس، «هایده صفی یاری» تدوین‌گر و «دانیل فونترودونا» مدیر صدابرداری این کلیپ هستند.

گفتنی است؛ پس از گذشت نزدیک به یک ماه در ۵۲۰ سالن این کشور در حال کران است و فروشی بیش از ۵.۱۲ میلیون دلار را به ثبت رسانده است.

منبع: ایران آنلاین

بازدید اپلیکیشن 12 , بازدید سایت 12