سفرهای اخیر ربطی به مذاکره با آمریکا ندارد – عیال


منصور حقیقت‌پور در گفتگو با نیوزآنلاین درباره «سفر محمدجواد ظریف به عمان و حسن روحانی به سوئیس» و ارتباط دادن این سفرها به موضوع «مذاکرات با آمریکا» در فضای مجازی اظهار کرد: فضای مجازی سند نیست چون هر کسی می تواند در این فضا مطلب تولید کند و امکان راستی‌آزمایی مطالب هم خیلی خیلی ضعیف است.روابط ما با عمان، روابط استراژیک خوبی است که از قدیم بود و الان هم وجود دارد، دو کشور با هم رایزنی و مشورت می کنند و خوب است سیاق ارتباط بین ایران و عمان، مدلی برای کویت، امارات و سایر کشورهای عربی باشد. آنها نیز از همین شیوه استفاده کنند و ببینند در سایه رفاقت با ایران امنیت بیشتری خواهند داشت تا دشمنی با ایران.

مشاور امنیت ملی رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برنامه سفر رئیس جمهور به سوئیس و اتریش از قبل بود بنابراین احساس نمی‌کنم سفر آقای ظریف به عمان و سفر آقای رئیس جمهور به دو کشور اروپایی ربطی به مذاکره با آمریکا داشته باشد چون مذاکره با آمریکا در دستورکار نظام جمهوری اسلامی ایران نیست.

وی با بیان اینکه مذاکره با آمریکا باید با نظر رأس نظام انجام شود، افزود: رهبر معظم انقلاب چند روز پیش اعلام کردند «هزینه سازش با آمریکا از تقابل با آمریکا گران‌تر است» بنابراین به این راحتی ها نیست که کسی جرأت و اجازه داشته باشد که با آمریکایی ها صحبت کند.

بازدید اپلیکیشن 34 , بازدید سایت 34