سلاطین خیابان‌های پایتخت – عیال


گزارش تصویری

برای نمایش تصاویر کلیک کنید.
2 عکس

عیال | لوکس بودن معیاری است که در ایران راجع به ان خلط مبحث شده و به واسطه اختلاف گسترده قیمت خودرو در ایران و کشورهای همسایه، مفهومی که از اتومبیل لوکس در ذهن عامه مردم وجود دارد فارغ از واقعیت‌های جهانی است. بر این مبنا کمتر کسی وجود دارد که امارات یا ترکیه خودرویی مثل رنو، هیوندای، تویوتا، لکسوس و کیا را یک اتومبیل لوکس به معنای دقیق کلمه بداند. در ایران اما اقسامی از ساخته‌های این چند برند باداشتن برخی تجهیزات که در اتومبیل‌های تولید داخل کمتر یافت می‌شوند، زمینه یک انحراف را به وجود آورده‌اند. اینجا در یک گزارش جذاب به سراغ ۸ خودروی لوکس واقعی می‌رویم که در خیابان‌های پایتخت جولان می‌دهند و تعداد بسیار انگشت‌شماری از ساکنان پایتخت قادر به خریداری آنها هستند. مالکان این خودروها که به نوعی سلاطین سرعت و ثروت در خیابان‌های تهران هستند بعضا با نام ریچ‌کیدز، مایه‌دار و اسامی مشابه شناخته می‌شوند ولی بهترنی توصیف برای آنها لفظ عشق ماشین است. این شما و این هشت اتومبیل لوکس عشاق اتومبیل.

مرسدس بنز اس۵۰۰ مدل ۲۰۱۴
یک لیموزین باوقار و افسانه‌ای با یک موتور ۸سیلندر ۵لیتری که قدرتی بیش از ۴۰۰ اسب بخار و قیمتی بالغ بر ۳ میلیارد تومان دارد. این خودرو که بالاترین لیست تجهیزات را با خود دارد با طول ۱۰/۵ متر یکی از بلندترین سدان‌های موجود در کشور هم بوده که اغلب در جهان مورد استفاده روسای جمهور و مقامات اقتصادی و سیاسی است. چرم، چوب، فرش، کروم و دوخت اعلا از جمله مشخصات جذاب اتاق این لیموزین آلمانی است.

پورشه پانامرا ۴اس منصوری
این سدان۴درب فست‌بک آلمانی که علاوه بر کیت ظاهری از تغییرات فنی تیونر مشهور ایرانی یعنی کوروش منصوری هم سود می‌برد، با قیمتی بالغ بر ۱.۵ میلیارد تومان ازموتوری توربو با حجم ۴۸۰۰سی‌سی سود می‌برد که قدرتی بیش از ۴۵۰ اسب را تحویل راننده داده ضمن اینکه بهترنی فضای ممکن را به لحاظ راحتی و زیبایی در اختیار ۴سرنشین خود قرار می‌دهد. جالب است بدانید که مصرف سوخت موتور این هیولا در شهر بیش از ۱۶ لیتر در هر صد کیلومتر است.

ب.ام.و ۶۵۰ پریور دیزاین
یک کوپه اسپورت لوکس ۲/۱ میلیاردی ۴درب که توسط یک تیونر برجسته آلمانی ارتقا یافته و علاوه بر ظاهر در بخش موتور و تعلیق هم با اصلاحاتی مواجه شده است. سری۶ که ساخته و پرداخته دستان هنرمند طراح ایرانی ب.ام.و یعنی نادر فقیه‌زاده است، از موتوری ۸سیلندر، ۴/۴ لیتری و ۴۱۰ اسبی برخوردار است که شتابی بالا را عاید مالکان این محصول متفاوت و جذاب می‌کند. ۶۵۰ در نمونه‌های کارکرده هم‌اینک حدود ۱میلیارد تومان قیمت دارد.

ب.ام.و آی۸ هفت رنگ
یک خودروی اسپورت پاک آلمانی که به مدد یک کاور بدنه که هفت رنگ است و در مقابل شعاع نور ظاهر جذابی به خود می‌گیرد. این کوپه هیبریدی که بهایی ۱.۵ میلیاردی دارد از موتوری الکتریکی در کنار یک پیشرانه ۳سیلندر توربو سود برده و در هر ۱۰۰کیلومتر تنها ۲.۵لیتر سوخت مصرف می‌کند. قدرت موتور آی۸ حدود ۳۶۰اسب بخار بوده و نهایت سرعت این خودرو به حدود ۳۰۰کیلومتردر ساعت می‌رسد.

پورشه ۹۱۱ توربو
قبلا هم این اتومبیل را معرفی کردیم. یک کوپه وحشی و صرفا اسپورت است که با قیمتی ۳ میلیارد تومانی در کمتر از ۳ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسیده و تا ۳۳۰ کیلومتر در ساعت هم سرعت می‌گیرد. قناری آلمانی که قبلا در یکی از گالری‌های مشهور پایتخت جا خوش کرده بود محصول سال ۲۰۱۵ بوده و بارها در سطح شهر در حال تاخت و تاز دیده شده است. موتور این خودرو بیش از ۵۰۰اسب بخار قدرت دارد و با حجم ۳۸۰۰سی‌سی یک نمونه ۸سیلندر توربو است.

لکسوس آر ایکس۲۰۰تی
از عجایب روزگار همین که یک خودروی ژاپنی نیمه لوکس را در بازار ایران به بهایی بیش از ۱ میلیارد تومان خرید و فروش می‌کنند و کسی هم تعجب نمی‌کند. شاسی بلند متوسط لکسوس که از موتور۲لیتری و توربو با قدرت ۲۸۰ اسب بخار بهره می‌برد با گنجایش ۵سرنشین، لیست کامل امکانات و بدنه‌ای تیز و کشیده یکی از خودروهای محبوب ایرانی‌هاست که در دو نسل گذشته همواره فروش مناسبی در بازار داشته گرچه در نسل جدید خود با توجه به قیمت گزافش چندان طالبی ندارد.

ولوو ایکس‌سی۹۰ هیکو
این خودرو ۱/۱میلیاردی که در شمار محبوب‌ترین خودروهای لوکس بازار ایران قرار دارد با کمک پیشرانه مشهور تی۶ که یک نمونه ۲لیتری ۴سیلندر و توربو است ضمن ارائه قدرتی معادل ۳۲۰ اسب به راننده، هیچ کجا کم نمی‌اورد و در عین توان مناسب در بخش آفرود از سواری بسیار نرم و باکیفیت و اتاق مجلل و ایمن سود می‌برد. سواری‌ محصولات ولوو حسی از اطمینان را به سرنشینان انتقال می‌دهد چرا که همه چیز در کمال آرامش رقم خورده و نیوزی از سر و صدا نیست.

مازراتی گرن کابریو اس
یک رودستر وحشی ایتالیایی با قیمت ۱میلیاردی که هنوز هم زیبا، سریع و لوکس به نظر می‌رسد. مازراتی که در کنار پورشه جزو نمادهای طبقات بسیار مرفه است در سال‌های ۸۸ تا ۹۲ در ۳ مدل مختلف گرن کابریو، گیبلی و کواتروپورته به بازار ایران راه یافت و توانست فروشی مافوق تصورات را تجربه کند. موتور۸سیلندر و ۴۸۳ اسبی این خودرو یکی از نقاط قوت رودستر ساخت بولونای ایتالیا است که صدای دلنشینی داشته و در کمتر از۴/۴ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

بازدید اپلیکیشن 31 , بازدید سایت 31