شکست خوردن اسپیلبرگ از کلیپی که فقط ۳ دقیقه دیالوگ دارد – عیال


کلیپ ترسناک «مکانی خاموش» با پشت سر گذاشتن «شماره یک آماده» تبدیل به پرفروش‌ترین اثر گیشه سینما در آمریکای شمالی شد.

به گزارش نیوزآنلاین، تریلر ترسناک «مکانی خاموش» به کارگردانی جان کرازینسکی که کمتر از سه دقیقه دیالوگ در تمام طول آن شنیده می‌شود با فروش ۵۰ میلیون دلاری پرفروش‌ترین اثر هفته گذشته سینما در آمریکای شمالی بود.

«مکانی خاموش» با صرف ۱۷ میلیون دلار بودجه ساخته شده است و امیلی بلانت، میلیسنت سیموندز و نوح ژوپ در آن جلوی دوربین رفته‌اند. داستان کلیپ روایت زندگی خانواده‌ای از زنان است که برای دور ماندن از مخلوقی اسرارآمیز باید سکوت اختیار کنند.

خارج از مرزهای آمریکای شمالی نیز تماشاگران زیادی برای تماشای «مکانی خاموش» به سینما رفتند. به این ترتیب فروش جهانی کلیپ در هفته نخست اکران به ۷۱ میلیون دلار رسید که با توجه به بودجه تولید پایین نوید سودی سرشار برای تهیه‌کنندگان کلیپ دارد.

در این میان کلیپ جدید استیون اسپیلبرگ که هفته گذشته در صدر جدول پرفروش‌ها جای داشت با افت فروش ۴۰ درصدی نسبت به هفته نخست اکران به رده دوم سقوط کرد. «شماره یک آماده» هفته گذشته ۲۵ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار فروش داشت. مجموع فروش «شماره یک آماده» در آمریکای شمالی به بیش از ۹۶ میلیون دلار افزایش پیدا کرده است. فروش جهانی کلیپ تا اینجای کار ۳۹۱ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار است.

سومین کلیپ پرفروش هفته یک اثر کمدی برای مخاطبان بزرگسال با عنوان «بازدارندگان» بود که با فروش ۲۱ میلیون و ۴۰۰ هزار دلاری در سه روز پایانی هفته روی پرده سینما رفت. این کلیپ که نقش‌های اصلی را در آن زنان گیم می‌کنند، از منتقدان سینمایی هم امتیاز بالایی گرفت و در سایت راتن‌تومیتوز امتیاز بالای ۸۳ درصد تازگی را از آن خود کرد.

کی کنون کلیپنامه‌نویس سرشناس در نخستین تجربه کارگردانی خود «بازدارندگان» را روی پرده سینما آورده است. او در این کلیپ از نقش‌آفرینی گیمگرانی چون جان سنا، ایکا بارینهولتز، لزلی مان و کاترین نیوتون بهره برده است.

هر دو کلیپ «مکانی خاموش» و «بازدارندگان» همانند «شماره یک آماده» نخستین بار در جشنواره جنوب از جنوب غربی به نمایش درآمدند.

سیاست هم هفته گذشته جایی برای خود روی پرده سینما پیدا کرد. رسوایی تد کندی سناتور مشهور آمریکایی در ماجرای «چاپاکیدیک»‌ در کلیپی به همین نام روی پرده سینما رفت. این کلیپ از اکران در بیش از یک هزار و ۵۰۰ سالن سینما بیش از ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار به دست آورد. همانگونه که انتظار می‌رفت بیشتر تماشاگران این اثر سینمایی با گیم جیسون کلارک در نقش تد کندی بیش از ۳۵ سال سن داشتند.

کلیپ «فصل معجزه» هم از دیگر کلیپ‌های تازه اکران شده بود که در سه روز نخست ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار فروش داشت. در این کلیپ هم داستانی واقعی از یک تیم والیبال روایت می‌شود. هلن هانت، ویلیام هارت، ارین موریارتی و دانیکا یاروش گیمگران «فصل معجزه» هستند.

هفته گذشته «پلنگ سیاه» همچنان در میان پرفروش‌های سینما دیده می‌شد و این کلیپ توانست رکورد فروش «تایتانیک» در گیشه آمریکای شمالی را بشکند و به سومین کلیپ پرفروش‌ تاریخ در این بازار پس از «آواتار» و «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» شود.

بازدید اپلیکیشن 3 , بازدید سایت 3