مراحل طلاق توافقی با وکیل

قبل از گفتن مراحل طلاق توافقی ، امیدواریم اساساً طلاق ریشه کن شود و مانند قدیم قباحت آن باعث دوری از طلاق گردد در اصل ماجرا چه طلاق توافقی باشد چه یکطرفه ، خانواده ای از هم پاشیده میشود و فرزندانی بیگناه با مشکلات فراوان روحی راهی اجتماع میگردند و همین اسباب مشکلات جدید است.

در این مقاله ما به صورت کامل مراحل طلاق توافقی با وکیل را که توسط وکیل پایه یک دادگستری گرد آوردی شده است را جمع آوری کرده ایم.

مراحل طلاق توافقی :

طلاق زمانی توافقی است که طرفین بر سر میزان مهریه ،نفقه و اجرت المثل توافق دارند و برای حضانت فرزندان تعیین تکلیف میکنند و مشخص میکنند جهیزیه نزد چه کسی ست. پس از توافق باید به همراه یکدیگر به یکی از دفاتر خدمات قضایی مراجعه کرده و دادخواست طلاق توافقی را ثبت نمایند.

پس از مدتی و دریافت پیامک به شعبه دادگاه خانواده مربوط مراجعه نموده و پس از تشکیل پرونده ، زوجه باید با یک قطعه عکس و اصل کارت ملی خویش از شعبه ،نامه ی آزمایشگاه خود را دریافت نماید و پس از واریز مبلغ بیست و پنج هزار تومان به حساب آزمایشگاه ، آزمایش داده و جواب آن را که نشان میدهد ایشان باردار هستند یا خیر ، به دفتر شعبه تحویل دهند.

یکی دیگر از مراحل طلاق توافقی واریز مبلغ شصت هزار تومان به حساب داوری، هردو باهم به داوری مراجعه نموده و توافقات قبلی خویش را به داور اعلام میکنند و داوری صادر میگردد. پس از ارایه برگه داوری به دفتر شعبه ، جلسه رسیدگی تشکیل میگردد و رای طلاق صادر میشود و ظرف یک هفته الی ۱۰ روز ابلاغ میگردد. پس از ابلاغ رای باید طرفین حق تجدیدنظر و فرجام خواهی خویش را ساقط نمایند تا رای قطعی گردیده و قابل اجرا گردد.

مراحل طلاق توافقی در دادگاه :

در مرحله بعد، مراحل طلاق توافقی طرفین با رای قطعی شده، اصل سند نکاح و اصل شناسنامه های خود به یکی از دفاتر طلاق مراجعه می نماید و در صورتی که زوجه در طهر غیر مواقعه باشد در حضور دو شاهد صیغه طلاق جاری میگردد و سند طلاق صادر گردیده به زوجه تحویل میگردد و شناسنامه های طرفین ممهور به مهر طلاق میگردد و پس از این زوجه باید سه ماه و ده روز عده نگه دارد. این تمامی مراحل طلاق توافقی می باشد که بهتر می باشد کار شما را یک وکیل حرفه ای در این زمینه انجام دهد.

سوالات راجب مراحل طلاق توافقی که توسط کاربران پرسیده شده است :
اقدامات اولیه در خصوص مراحل طلاق توافقی :

به دفاتر خدمات قضایی مراجعه و دادخواست طلاق توافقی را ثبت نمایید بعد از مراجعه به دادگاه زوجین توافقات خود را نوشته و بعد از سپری شدن مراحل اجرایی کار گواهی عدم امکان سازش صادر می شود که اگر خود اشخاص اقدام کنند ممکن است چندین روز طول بکشد که وکلای ما کمتر از ۳ روز کاری، برای شما انجام می دهند.
زمان انجام طلاق توافقی توسط وکیل خانم :

تمامی وکلای ما مراحل وکیل طلاق توافقی را به خوبی می دانند و فرق نمی کند که آقا یا خانم کار شما را انجام دهد. اما در صورتی که تمایل دارید طلاق توافقی شما را یک خانم وکیل انجام دهد مشکلی ندارد و زمان همان ۳ روزه کاری می باشد.
هزینه طلاق توافقی توسط وکیل :

چون حق الوکاله به صورت توافقی می باشد باید حضوری و یا تلفنی سوال شود.
آیا بعد از فسخ یکی از طرفین باز طلاق توافقی امکان پذیر می باشد :

بله. یکی از مراحل طلاق توافقی این است که هر زمان که یکی از زوجین منصرف شوند طرف دیگر نمیتواند اقدامی کند و زوجین باید بعد از صدور گواهی عدم امکان سازش نیز تا ثبت آن توافق داشته باشند.
من ایران نیستم و قصد طلاق توافقی دارم چه کنم؟

برخی دوستان سوال داشته اند که وقتی ایران نیستند، مراحل طلاق توافقی برای آنها به چه صورت می باشد؟ در جواب باید بگوییم شما می توانید با مراجعه به سفارت یا حافظ منافع ایران در کشور مربوطه به وکیل مورد نظر خود در ایران وکالت در طلاق توافقی را تنظیم و ارسال کنید.

در صورت داشتن سوال راجب مدارک لازم برای طلاق توافقی می توانید روی لینک کلیک کنید تا مدارک خود را برای طلاق توافقی کامل کنید.

در صورت نیاز به مشاوره در زمینه مراحل طلاق توافقی با وکلای دادگستری خانواده می توانید با ما تماس بگیرد تا به سوالات شما جواب دهیم.