پس از ۲۰سال افشا شد؛ پایان کلیپ دختری با کفش‌های کتانی را تغییر داده بودند


رسول صدرعاملی کارگردان مشهور ایرانی که ۲۰ سال پیش کلیپ «دختری با کفش‌های کتانی» را ساخت در گفت‌وگویی با اکبر نبوی که از شبکه آی‌کلیپ پخش شد به نکات جالبی درباره این کلیپ اشاره کرد.

کلیپ سینمایی دختری با کفش های کتانی سال ۱۳۷۷ ساخته شد؛سالهایی که پرداختن به چنین سوژه هایی دل شیر می خواست و به نوعی تابو حساب می شد؛چه، از زمان ساخت و پخش این کلیپ جنجال های زیادی برای آن ایجاد شد.

رسول صدرعاملی حالا اما به نکات جالبی درباره ساخت این کلیپ اشاره می کند. او می گوید ایده ساخت دختری با کفش های کتانی از تیتر یک یادداشت شروع شد. یادداشتی که اول تیترش آمد و بعد هم متنش و بعد او متوجه شده که می شود برای این یادداشت کلیپ نامه ای نوشت و آن را ساخت.

صدرعاملی برای این منظور به سعید مطلبی مراجعه می کند تا در نوشتن کلیپ نامه کمک حالش باشد. سعید مطلبی هم به او می گوید یکی از شاگردان من استعداد بسیار خوبی در کلیپنامه نویسی دارد پیشنهاد می کنم با او کار کن؛ نام آن شاگرد با استعداد کسی نبوده جز پیمان قاسم خانی که بعدا یکی از نویسندگان کلیپنامه دختری با کفش های کتانی نام می گیرد.

نکته جالب دیگری که رسول صدرعاملی به آن اشاره می کند درباره پایان بندی کلیپ است. او برای دختری با کفش های کتانی دو پایان بندی ضبط می کند.

یکی همین است که در محله کولی ها است و پخش شده و همه دیده اند. اما یک پایان بندی دیگری هم بوده که در فرودگاه مهرآباد تهران ضبط شد اما هیچ گاه پخش نشد.

در این پایان بندی پخش نشده کلیپ سینمایی دختری با کفش های کتانی نقش اول کلیپ یعنی همان دختری که از خانه فرار کرده شب به فرودگاه می رود،آنجا دختر فراری دیگری به او آموزش می دهد که اگر می خواهد در فرودگاه به او مظنون نشوند باید کنار یک خانواده بنشیند و هدفمند راه برود.

رسول صدرعاملی البته صادقانه اعتراف می کند دوست داشته پایان بندی کلیپ دختری با کفش های کتانی همانی باشد که در فرودگاه روی داد و در فینال کلیپ قرار نگرفت.