کره جنوبی بلندگوهای غول‌پیکر در مرز کره شمالی را خاموش کرد – عیال


کره جنوبی بلندگوهای عظیم تبلیغاتی خود در مرز کره شمالی را در راستای کاهش تنش خاموش کرده است.

به گزارش تسنیم به نقل از بی بی سی، در آستانه مذاکرات مقامات عالیرتبه کره شمالی و کره جنوبی در روزهای آتی کره جنوبی تبلیغات رسانه‌ای با استفاده از بلندگوهای عظیم‌الجثه در مرز کره شمالی را متوقف کرد.

کره جنوبی ده‌ها بلندگوی عظیم الجثه در منطقه مرزی با کره شمالی نصب کرده که از طریق آنها هرچیز از موسیقی پاپ تا نیوز حساس درمورد کره شمالی را پخش می‌شود.

سربازان مستقر کره شمالی در مرز و غیرنظامیانی که در آن منطقه زندگی می‌کنند قادر به شنیدن این صداها هستند.

هنوز مشخص نیست که آیا کره شمالی نیز بلندگوهای خود را خاموش خواهد کرد یا خیر. از این بلندگوها نیز معمولا مطالبی انتقادی علیه سئول و متحدانش پخش می‌شود.

وزارت دفاع کره جنوبی در بیانیه‌ای به نیوزگزاری یونهاپ گفت: هدف کره جنوبی از این اقدام کاهش تنش نظامی میان دو کشور و ایجاد فضایی مناسب برای مذاکرات بوده است.

کره شمالی روز شنبه اعلام کرده که آزمایشات هسته‌ای خود را متوقف کرده و یک سایت آزمایش هسته‌ای را نیز تعطیل کرده است.

کره جنوبی از جنگ کره به بعد پخش برنامه های تبلیغاتی خود از طریق این بلندگوها را چندین بار قطع و وصل کرده است. هدف از این کار نیز تاثیرگذاری بر روی سربازان کره و ایجاد تردید درباره مطالبی است که توسط رهبر و مقامات کره شمالی گفته می‌شود.

این برنامه های تبلیغاتی در سال ۲۰۰۴ و به عنوان بخشی از توافق ایجاد شده میان دو کشور برای مدتی قطع شد. اما در سال ۲۰۱۵ و پس از آنکه دو سرباز کره جنوبی توسط مین های کره شمالی در منطقه غیرنظامی بین دو کشور به شدت مجروح شدند، کره جنوبی دوباره استفاده از این بلندگوها را از سر گرفت. این بلندگوها بار دیگر در سال ۲۰۱۵ خاموش شده و در سال ۲۰۱۶ در پاسخ به آزمایش بمب هیدروژنی کره شمالی پخش برنامه از آنها دوباره آغاز شد.

بازدید اپلیکیشن 3 , بازدید سایت 3